Војвотката Кетрин шармантна во фустан од твид покрај принцот Вилијам во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин шармантна во фустан од твид покрај принцот Вилијам во Лондон

Војвотката Кетрин шармантна во фустан од твид покрај принцот Вилијам во Лондон

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа дел од публиката на театарска претстава за менталното здравје во театарот „Ноел Кауард“ во Лондон.

38-годишната припадничка на британското кралско семејство изгледаше шик и модерно во црна креација од твид од модниот бренд Eponine. Во својот стајлинг, таа додаде и сребрени салонки од Џими Чу и складна чантичка.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Откако ја проследи театарската изведба „Dear Evan Hansen“, кралскиот пар се сретна со актерската екипа. Целта на мјузиклот е да се започне важен разговор за менталното здравје помеѓу родителите и тинејџерите.

Менталното здравје е клучен приоритет на Кралската Фондација која се бори против стигмата и охрабрува сè повеќе луѓе отворено да зборуваат за нивното ментално здравје.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3592 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?