Војвотката Кетрин со своите стајлинзи ја испочитува традицијата на Пакистан за официјалната посета со принцот Вилијам
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин со своите стајлинзи ја испочитува традицијата на Пакистан за официјалната посета со принцот Вилијам

Војвотката Кетрин со своите стајлинзи ја испочитува традицијата на Пакистан за официјалната посета со принцот Вилијам

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ја започнаа официјалната турнеја во Пакистан. Синоќа, кралскиот пар слета во воздушната база во Равалпинди.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

37-годишната припадничка на британското кралско семејство носеше шалвар-камез, традиционална пакистанска облека, во комбинација со панталони од дизајнерката Кетрин Вокер. Својот стајлинг, таа го комплетираше со салонки од Руперт Сандерсон.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Со својот изглед, Кетрин потсети многумина на изгледот на принцезата Дијана за време на нејзината посета во Пакистан во 1996 година.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Парот беше пречекан од министерот за надворешни работи Шах Мехмуд Куреши и неговата сопруга.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Целта на посетата е да се зајакнат врските помеѓу двете нации. „Секогаш можете да сметате дека Велика Британија ќе продолжи да игра важна улога како клучен партнер и пријател“– изјави Вилијам по пристигнувањето.

Денес, Кетрин и Вилијам ја истакнаа важноста на образованието и менталното здравје преку посета на училиште во главниот град Исламабад. Војвотката од Кембриџ носеше традиционална сина курта (кошула) и марама од локалниот дизајнер Махин Кан.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18575 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?