Војвотката Кетрин отмена во сино на свадба со принцезата Шарлот и принцот Џорџ
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин отмена во сино на свадба со принцезата Шарлот и принцот Џорџ

Војвотката Кетрин отмена во сино на свадба со принцезата Шарлот и принцот Џорџ

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња присуствуваа на свадбата на една од нејзините најдобри пријателки – Софи Картер.

36-годишната припадничка на британското кралско семејство изгледаше отмено во палто-фустан од Кетрин Вокер и моден додаток за глава со цветови од Џејн Тејлор додека со насмевка ги набљудуваше своите слатки деца.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња

5-годишниот принц Џорџ и 3-годишната принцеза Шарлот беа меѓу дечињата кои ја придружуваа убавата невеста.

Невестата, која всушност е една од кумите на Шарлот, за фотосесијата го држеше малото девојче во рацете.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со двете мали дечиња

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18208 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?