Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со слатката принцеза Шарлот на спортски настан

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со слатката принцеза Шарлот на спортски настан

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со нивната ќерка Шарлот присуствуваа на „Commonwealth Games“ во Бирмингем.

Претставниците на британското кралско семејство го проследија спортскиот настан од трибините на Sandwell Aquatics Centre.

За оваа пригода, Кетрин носеше бел костум од Александар Меквин, додека 7-годишната принцеза изгледаше неодоливо во фустан со пруги од Рејчел Рајли.

Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот

Шарлот стана хит со интересните гримаси.

Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот Војвотката Кетрин, принцот Вилијам и Шарлот

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.