Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со двете дечиња ја започнаа петдневната турнеја низ Полска и Германија.

Кралскиот пар со принцот Џорџ и принцезата Шарлот денес пристигна во Варшава.

Облечена во бела креација од британската модна куќа Александар МекКвин, Кетрин ја носеше во рацете 2-годишната Шарлот додека Вилијам го држеше за рака 3-годишниот Џорџ.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.