Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Полска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со двете дечиња ја започнаа петдневната турнеја низ Полска и Германија.

Кралскиот пар со принцот Џорџ и принцезата Шарлот денес пристигна во Варшава.

Облечена во бела креација од британската модна куќа Александар МекКвин, Кетрин ја носеше во рацете 2-годишната Шарлот додека Вилијам го држеше за рака 3-годишниот Џорџ.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9958 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?