Војвотката Кетрин и принцот Вилијам организираа виртуелно бинго за лица во старечки дом
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин и принцот Вилијам организираа виртуелно бинго за лица во старечки дом

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам организираа виртуелно бинго за лица во старечки дом

Поради препораките за заштита од коронавирусот, во овој период војвотката Кетрин и принцот Вилијам дел од своите кралски обврски ги извршуваат од дома.

Кралскиот пар организираше виртуелно бинго за лица кои престојуваат во старечки дом, за да им го направи позабавно времето во изолација.

Лицата кои моментално се во старечки домови се комплетно оддвоени од нивните семејства и не смеат да примаат посети поради вирусот.

Кетрин и Вилијам се во нивниот дом во Норфолк.

Принцот Вилијам разговараше и со здравствени работници од Велика Британија за нивните искуства со коронавирусот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5988 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“