Војвотката Кетрин босонога и со марама на главата за посета на џамија во Пакистан
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин босонога и со марама на главата за посета на џамија во Пакистан

Војвотката Кетрин босонога и со марама на главата за посета на џамија во Пакистан

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ја привршуваат петдневната турнеја низ Пакистан.

Кралскиот пар денес ја посети џамијата Бадшахи во Лахор. 37-годишната војвотка од Кембриџ носеше тиркизен шалвар-камиз и марама од Махин Кан.

Почитувајќи ги религиозните обичаи, Кетрин и Вилијам ги соблекоа обувките, а таа ја покри главата со елегантната марама.

Славната двојка разговараше со верски лидери за да дознае повеќе за нивните залагања за одржување на хармонија помеѓу различните вери во заедниците.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18575 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?