Волшебната елка во Galeries Lafayette во Париз
Почетна » Новости » Занимливости » Волшебната елка во Galeries Lafayette во Париз

Волшебната елка во Galeries Lafayette во Париз

Луксузниот трговски центар Galeries Lafayette привлекува зголемен број на посетители во празничната сезона со грандиозна елка.

Поставена во центарот, меѓу бутиците на врвни брендови, лебдечката елка годинава е накитена со цветни украси, а околу неа висат големи колоритни пчели.

Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette Galeries Lafayette

И излозите се магични.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6810 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.