Вирално видео од доилка и нејзиното бебе покажува зошто мајките се истоштени
Почетна » Новости » Занимливости » Вирално видео од доилка и нејзиното бебе покажува зошто мајките се истоштени

Вирално видео од доилка и нејзиното бебе покажува зошто мајките се истоштени

Вирално „time-lapse“ видео ја покажува напорната работа на мајките која другите не ја гледаат и е потсетник зошто тие се преморени.

Во него е снимена една вечер на мајка-доилка и нејзиното 17-месечно дете кое спие немирно и постојано се буди за да цица. На крајот од видеото, во креветот доаѓа и другото дете.

„Воопшто не е чудно што 93% од мајките изјавуваат дека се преморени, а 89% изјавуваат дека спијат помалку од 8 часа секоја вечер“ – пишуваат од Motherly.

Кога првпат го видела видеото, мајката Черел се запрашала „Дали воопшто спиев?“.

„Во мојот мозок не изгледаше вака. Се шокирав кога видов колку всушност се кратки овие интервали“ – додала таа.

Черел одлучила да спие со малата ќерка откако таа се соочила со респираторна инфекција на возраст од само 2 недели.

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.