Винтиџ фотографии од славните на Канскиот филмски фестивал во минатото
Почетна » Новости » Занимливости » Винтиџ фотографии од славните на Канскиот филмски фестивал во минатото

Винтиџ фотографии од славните на Канскиот филмски фестивал во минатото

Славните го обожаваат Канскиот филмски фестивал не само поради гламурот и богатата филмска програма, туку и поради убавината која ја нуди француската ривиера.

Вечерва армија од славни личности ќе блеснат на црвениот тепих на отворањето на фестивалот, кој оваа година се одржува по 70-ти пат.

Додека чекаме да видиме како ќе изгледаат гостите и кому ќе му припадне честа да ја понесе Златната палма, погледнете колекција од винтиџ фотографии од Канскиот филмски фестивал кои прикажуваат како се забавувале славните во минатото:

Кански филмски фестивалБрижит Бардо во 1953 година Кански филмски фестивал Кански филмски фестивалАктерот Берт Ланкастер и Клаудија Кардинале позираат со леопард за да го промовираат филмот „The Leopard“ во 1963 година Кански филмски фестивалСофија Лорен во 1954 година Кански филмски фестивалДејвид Боуви во мај 1978 година Кански филмски фестивалЏон Ленон со својата прва сопруга Синтија Ленон Кански филмски фестивалБрижит Бардо со Пабло Пикасо во 1956 година Кански филмски фестивалАрнолд Шварценегер во 1977 година Кански филмски фестивал Кански филмски фестивалКирк Даглас во 1953 година Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5721 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“