ВИДЕО: Next Time со „Комити“ ги отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Next Time со „Комити“ ги отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“

ВИДЕО: Next Time со „Комити“ ги отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“

Next Time ја засилија еуфорија на „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, кое вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје.

Македонското дуо ги отпеа „Слушам кај шумат шумите“ и „Ја излези Ѓурѓо“ заедно со околу 2.000 „Комити“, кои го славеа 30-тиот роденден.

Погледнете:

Вардар и Пелистер Вардар и Пелистер Вардар и Пелистер Вардар и Пелистер

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4138 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.