ВИДЕО: 5-годишно детенце со голем талент за свирење на пијано
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: 5-годишно детенце со голем талент за свирење на пијано

ВИДЕО: 5-годишно детенце со голем талент за свирење на пијано

Рајан Ванг има вистински талент. 5-годишното детенце, кое стана интернет сензација минатата година, уште еднаш покажа колку вешто се справува со пијаното, иако свири само година и пол.

Освен со својот талент, Рајан ќе ве освои и со својот шарм. Погледнете видео од неговото гостување во шоуто на Елен Деџенерис.

Малиот Канаѓанец се прослави откако беше објавено аматерско видео од неговите родители.

Рајан настапи во познатиот њујоршки концертен комплекс Карнеги Хол, во рамките на шоу на организацијата „American Protégé“, чија цел е охрабрување и поттикнување на развивањето на младите музичари.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20009 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?