ВИДЕО: 400 ученици се збогуваат со 88-годишна старица која секој ден им мавтала кога оделе на училиште
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: 400 ученици се збогуваат со 88-годишна старица која секој ден им мавтала кога оделе на училиште

ВИДЕО: 400 ученици се збогуваат со 88-годишна старица која секој ден им мавтала кога оделе на училиште

Понекогаш, дури и најмалите гестови можат да променат нечиј ден.

Тини Дејвидсон е 88-годишна старица која 12 години расположуваше ученици мавтајќи им со насмевка од прозорецот додека тие одеа на училиште.

„Ме полнат со ентузијазам. Тие се прекрасни деца. Прават да се чувствувам многу добро. Мислам дека сум најсреќната дама на светот. Ми носат многу радост“ – изјавила таа пред неколку години.

Тини Дејвидсон

Позитивната старица од 2007 година наваму ја одржуваше традицијата да ги поздрави тинејџерите кои минуваа пред нејзината куќа, но за жал, таа неодамна мораше да се пресели во дом за нега за стари лица.

Пред да замине, повеќе од 400 ученици се собраа во нејзиниот тревник за да ја поздрават за последен пат, а моментот беше овековечен со слатко видео.

Тини Дејвидсон Тини Дејвидсон

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?