ВИДЕО: 11-годишно момче, кое го победи ракот и беше исмејувано, одушеви на „America’s Got Talent“
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: 11-годишно момче, кое го победи ракот и беше исмејувано, одушеви на „America’s Got Talent“

ВИДЕО: 11-годишно момче, кое го победи ракот и беше исмејувано, одушеви на „America’s Got Talent“

11-годишниот виолинист Тајлер ги освои жирито и публиката на „America’s Got Talent“.

Најпрво, младото момче со својата животна приказна допре до срцата на многумина, а потоа, ги одушеви со својот талент. Имено, Тајлер на 4-годишна возраст се борел со леукемија и во школо бил исмејуван од соучениците поради опаѓањето на косата, кое било последица на хемотерапијата.

„Не сакав да бидам момчето со рак. Затоа сега, јас сум момчето кое свири виолина“ – вели тој.

Тајлер е во ремисија речиси 4 години и вели дека свирењето виолина му помага да заборави на сите лоши нешта кои му се случуваат во животот.

На сцената, Тајлер го отсвири хитот на Кели Кларксон – „Stronger (What Doesn’t Kill You)“, што би значело „Тоа што нема да те убие, те прави посилен“.

„Повеќето луѓе се исмејувани поради тоа што се подобри од луѓето кои ги исмејуваат“ – му рече Сајмон Кауел пред да го притисне златното копче и да го испрати Тајлер директно во финалната фаза од натпреварувањата.

ВИДЕО

Тајлер

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5777 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“