ВИДЕО: Чоколадна божиќна елка висока 10 метри
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Чоколадна божиќна елка висока 10 метри

ВИДЕО: Чоколадна божиќна елка висока 10 метри

Партик Роже е познат француски слаткар кој успеа да направи чоколадна божиќна елка висока 10 метри.

Слаткото дрво ќе биде искористено за да бидат собрани парични средства за поддршка на истражувањата за невромускулни заболувања. На 3. и 4. декември ќе биде организирана телевизиска аукција. Оние што ќе донираат средства ќе добијат дел од големото дрво кое тежи 4 тона.

На Патрик му бил потребен еден месец за да ја „изгради“ високата елка која содржи 800 000 чоколада.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6550 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.