ВИДЕО: Чоколадна божиќна елка висока 10 метри
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Чоколадна божиќна елка висока 10 метри

ВИДЕО: Чоколадна божиќна елка висока 10 метри

Партик Роже е познат француски слаткар кој успеа да направи чоколадна божиќна елка висока 10 метри.

Слаткото дрво ќе биде искористено за да бидат собрани парични средства за поддршка на истражувањата за невромускулни заболувања. На 3. и 4. декември ќе биде организирана телевизиска аукција. Оние што ќе донираат средства ќе добијат дел од големото дрво кое тежи 4 тона.

На Патрик му бил потребен еден месец за да ја „изгради“ високата елка која содржи 800 000 чоколада.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18693 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?