ВИДЕО: „Чоколаден“ Мерцедес за Св. Валентин
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: „Чоколаден“ Мерцедес за Св. Валентин

ВИДЕО: „Чоколаден“ Мерцедес за Св. Валентин

Неколку недели пред Св. Валентин, во Токио беше презентирана нова чоколадна верзија на Mercedes Smart.

Иако не е направен од вистинско чоколадо, новиот Mercedes Smart делува исто толку слатко.

Чоколаден Мерцедес

Дизајниран од јапонската компанија Q-Pot, автомобилот е кафеав, со дезен како коцки чоколадо. Дизајнерот Тадаки Вакамацу, кој е страстен обожавател на чоколадо, изјавил дека ја создал оваа верзија за сезоната на Св. Валентин.

Во Јапонија е традиција жените за Св. Валентин да им подаруваат чоколада на своите колеги, роднини и пријатели од машки пол. Порачките за чоколадниот Мерцедес ќе бидат примани од 2 февруари до 13 март, еден ден пред т.н. „Бел ден“, кога Јапонците им возвраќаат со подароци на жените кои претходно им подариле чоколада.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.