ВИДЕО: Татко трогнат до солзи кога синот ќе му соопшти дека му ја исплатил хипотеката за куќата
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Татко трогнат до солзи кога синот ќе му соопшти дека му ја исплатил хипотеката за куќата

ВИДЕО: Татко трогнат до солзи кога синот ќе му соопшти дека му ја исплатил хипотеката за куќата

Кога една личност ќе стане родител, прави големи жртви за семејството, а со тоа му дава пример на детето како треба да се грижи за блиските.

Татко не можеше да ги задржи солзите кога неговиот 24-годишен син му соопшти дека му ја исплатил целата хипотека за куќата.

Во видеото, Џејми Ниланд од Англија му ги подава клучевите од куќата на татко си, со што му кажува дека целиот негов долг кон банката е исплатен и дека сега слободно може да се пензионира.

@jamie.nyland

He deserves this..

♬ Home - Edith Whiskers

Во следното видео, објавено на TikTok профилот на Џејми, таткото нему му ги подарува клучевите, објаснувајќи му дека во тестаментот стои дека куќата ќе му припадне нему. „Што е мое е и твое. Ти си најдобриот син на светот“ – му вели таткото.

@jamie.nyland

I can’t believe this

♬ Home - Edith Whiskers

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.