ВИДЕО: Свадбената приказна на Марија и Христијан, чија веселба беше развеселена од многу македонски бендови
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Свадбената приказна на Марија и Христијан, чија веселба беше развеселена од многу македонски бендови

ВИДЕО: Свадбената приказна на Марија и Христијан, чија веселба беше развеселена од многу македонски бендови

Марија и Христијан ги направија првите чекори во брачните води со македонска свадба збогатена со динамичен музички репертоар.

Откако младенците си ветија дека ќе бидат засекогаш заедно, на нивната прослава ечеа звуците на бендовите „Next Time“, „Меморија“, „South Park The Band“ и „Chalgia Sound System Band“. Со оглед на тоа што таткото на младоженецот е Петар Георгиевски од „Меморија“, загарантирано беше дека нивната веселба ќе биде запаметена.

Невестата шармираше во креација од Кокев.

За да бидеме сведоци на убавиот ден, задолжени беа професионалците од Зага Продукција.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3214 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“