ВИДЕО: Свадбената приказна на Марија и Христијан, чија веселба беше развеселена од многу македонски бендови
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Свадбената приказна на Марија и Христијан, чија веселба беше развеселена од многу македонски бендови

ВИДЕО: Свадбената приказна на Марија и Христијан, чија веселба беше развеселена од многу македонски бендови

Марија и Христијан ги направија првите чекори во брачните води со македонска свадба збогатена со динамичен музички репертоар.

Откако младенците си ветија дека ќе бидат засекогаш заедно, на нивната прослава ечеа звуците на бендовите „Next Time“, „Меморија“, „South Park The Band“ и „Chalgia Sound System Band“. Со оглед на тоа што таткото на младоженецот е Петар Георгиевски од „Меморија“, загарантирано беше дека нивната веселба ќе биде запаметена.

Невестата шармираше во креација од Кокев.

За да бидеме сведоци на убавиот ден, задолжени беа професионалците од Зага Продукција.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3977 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?