ВИДЕО: Рафаел Надал прекина натпревар за вознемирена мајка да си ја најде загубената ќерка
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Рафаел Надал прекина натпревар за вознемирена мајка да си ја најде загубената ќерка

ВИДЕО: Рафаел Надал прекина натпревар за вознемирена мајка да си ја најде загубената ќерка

Рафаел Надал привремено прекина натпревар откако стана јасно дека нешто непријатно се случува во публиката.

Славниот тенисер требаше да сервира кога вознемирена мајка очајно започна да ја бара малата ќерка.

За среќа, девојчето беше пронајдено. Емотивната средба на мајката и ќерката беше поздравена со аплауз и воздишки од олеснување.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 18%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3103 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“