ВИДЕО: Раперот Диди изненади дечиња кои се борат со рак и танцуваше со нив во шоуто на Елен
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Раперот Диди изненади дечиња кои се борат со рак и танцуваше со нив во шоуто на Елен

ВИДЕО: Раперот Диди изненади дечиња кои се борат со рак и танцуваше со нив во шоуто на Елен

Пи Диди им приреди изненадување на весели гостинчиња во шоуто на Елен Деџенерис. Популарниот рапер ненадејно се појави да израдува осум момчиња и девојчиња кои се борат со рак.

Дечињата беа поканети од Елен откако стана хит нивно видео со кое го канеа Диди да танцуваат заедно на песната „Bad Boys for Life”. „Сите ние се бориме со рак и не одиме никаде!“ – вели едно од момчињата, објаснувајќи дека ја избрале таа песна токму поради текстот.

Погледнете го видеото:

Диди Диди Диди Диди Диди Диди

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?