ВИДЕО: Принцовите Џорџ и Луи и принцезата Шарлот им аплаудираат на медицинските лица кои се во првиот ред во борбата со коронавирусот
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Принцовите Џорџ и Луи и принцезата Шарлот им аплаудираат на медицинските лица кои се во првиот ред во борбата со коронавирусот

ВИДЕО: Принцовите Џорџ и Луи и принцезата Шарлот им аплаудираат на медицинските лица кои се во првиот ред во борбата со коронавирусот

Велика Британија им се заблагодарува на медицинските лица кои се во првите линии на борбата со новиот коронавирус.

И најмалите членови на британското кралско семејство се приклучија во акцијата за поддршка.

Трите дечиња на принцот Вилијам и војвотката Кетрин ентузијастички ракоплескаат во новото видео споделено од Кенсингтонската палата.

Принцовите Џорџ и Луи и принцезата Шарлот радосно аплаудираат за докторите, медицинските сестри и сите здравствени работници кои се обидуваат да нè извлечат од кризата.

Кралско семејство

Вчера беше објавено дека принцот Чарлс е позитивен на коронавирус и е во изолација.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2129 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?