ВИДЕО: Прва прегратка на мајка панда и нејзиното малечко
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Прва прегратка на мајка панда и нејзиното малечко

ВИДЕО: Прва прегратка на мајка панда и нејзиното малечко

Првата средба на мајка панда и нејзиното малечко го освои светот. Повеќе од еден месец по раѓањето, малата панда ја сретна својата мајка која ѝ даде силна прегратка.

Видеото е снимено во зоолошка градина во Тајпеј, Тајван. Малата панда по раѓањето била чувана во инкубатор, а вработените во зоолошката градина сè уште не се сигурни кога двете животни ќе бидат подготвени за заеднички живот во еден кафез.

Панда Панда

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.