ВИДЕО: Медицинска сестра трогната до солзи откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Медицинска сестра трогната до солзи откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа

ВИДЕО: Медицинска сестра трогната до солзи откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа

Пожртвуваноста на медицинските лица заслужува само почит и пофалби.

Девојка, која работи како медицинска сестра, беше трогната до солзи откако соседите од цела улица заедно ѝ аплаудираа кога таа излегуваше од дома за да оди на работа и да се бори со коронавирусот.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10427 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.