ВИДЕО: Медицинска сестра трогната до солзи откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Медицинска сестра трогната до солзи откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа

ВИДЕО: Медицинска сестра трогната до солзи откако соседите ѝ аплаудираа кога одеше на работа

Пожртвуваноста на медицинските лица заслужува само почит и пофалби.

Девојка, која работи како медицинска сестра, беше трогната до солзи откако соседите од цела улица заедно ѝ аплаудираа кога таа излегуваше од дома за да оди на работа и да се бори со коронавирусот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6556 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“