ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден

ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден

И малите дела имаат моќ да развеселат нечиј живот. Пред да наполни 20 години, кочанчанецот Боби Миленковски, кој од пред неколку години живее во Лондон, одлучи да направи 20 добри дела.

Од букет за мајка си, до дарување на оброци и облека за бездомници, мечиња за дечиња и крв, Боби подготви многу изненадувања.

„Целта на видеото е да ги поттикнам и инспирирам други луѓе да го направат истото“ – пишува Боби на Facebook.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3801 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.