ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден

ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден

И малите дела имаат моќ да развеселат нечиј живот. Пред да наполни 20 години, кочанчанецот Боби Миленковски, кој од пред неколку години живее во Лондон, одлучи да направи 20 добри дела.

Од букет за мајка си, до дарување на оброци и облека за бездомници, мечиња за дечиња и крв, Боби подготви многу изненадувања.

„Целта на видеото е да ги поттикнам и инспирирам други луѓе да го направат истото“ – пишува Боби на Facebook.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6817 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.