ВИДЕО: Маж ја изненадил сопругата со втора свадба за 10-годишнината од бракот
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Маж ја изненадил сопругата со втора свадба за 10-годишнината од бракот

ВИДЕО: Маж ја изненадил сопругата со втора свадба за 10-годишнината од бракот

Романтичен сопруг не сакал јубилејната 10-годишнина од бракот да помине само со клише подароци, па ѝ приредил големо изненадување на саканата.

За да покаже колку ја сака и почитува својата сопруга Кели, Стивен ангажирал музичари и тајно организирал втора свадба на која ги поканил блиските пријатели и роднини. Зачудената Кели најмногу се израдувала кога ги здогледала малите ќерки како држат натпис „Ќе се омажиш ли за мене... повторно?“.

Погледнете како изгледаше изненадувањето кое Стивен го планирал околу 10 месеци.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5985 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“