ВИДЕО: Маж со карантинска пародија на „Hello“ од Адел ќе ве расположи
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Маж со карантинска пародија на „Hello“ од Адел ќе ве расположи

ВИДЕО: Маж со карантинска пародија на „Hello“ од Адел ќе ве расположи

Седењето дома ја буди креативноста кај многумина. Крис Мен сними карантинска пародија на хитот „Hello“ од Адел и привлече милионска публика.

Hello (from the Inside)

Распеаниот татко претходно ја претвори „My Sharona“ од The Knack во „My Corona“.

My Corona

Покрај шеговитите преработки, тој направи и емотивна верзија на „Thank U“ од Аланис Морисет со која им се заблагодари на сите кои се борат во првите линии во кривата со коронавирусот.

Thank U Frontline

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6157 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“