ВИДЕО: Маж носеше штикли за да докаже дека жените се жалат непотребно, не издржа ни 12 часа
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Маж носеше штикли за да докаже дека жените се жалат непотребно, не издржа ни 12 часа

ВИДЕО: Маж носеше штикли за да докаже дека жените се жалат непотребно, не издржа ни 12 часа

Брендон Коен се обиде да носи штикли цел ден со идејата да докаже дека жените се жалат непотребно и да покаже дека високите потпетици не се толку лоши.

„За жал, работите не се одвиваа баш како што очекував. Накратко, тоа беше најлошиот ден во мојот живот. Надолго, погледнете го видеото и видете сами…“ – пишува вработениот во машкиот сајт BroBible.

Во видеото, Брендон носи штикли додека ги извршува секојдневните обврски. Но, на крајот на денот едвај чека за да ги фрли модерните сандали.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.