ВИДЕО: Ѝ предложи брак на саканата додека танцуваа на песна од Френк Синатра
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Ѝ предложи брак на саканата додека танцуваа на песна од Френк Синатра

ВИДЕО: Ѝ предложи брак на саканата додека танцуваа на песна од Френк Синатра

Џошуа Дела Круз имал на ум нешто интересно кога решил да ја побара раката на својата девојка. Талентираниот танчар ѝ предложил брак на саканата додека изведувале кореографија на романтична песна од Френк Синатра.

Џошуа ја замолил својата девојка Аманда Филипс да му се придружи во снимањето на видео во кое ќе танцуваат на песната „You Make Me Feel So Young“. Тие танцувале на истата песна и пред пет години кога ја започнале врската, но никогаш не ја завршиле кореографијата.

За да ја реализира својата замисла, тој побарал помош од неколку пријатели кои се вклучиле во овековечувањето на среќниот момент. Предлогот бил вистинско изненадување за Аманда. Погледнете го:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18478 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?