ВИДЕО: Италијанското знаме на небото и гласот на Павароти за охрабрување на Италијанците
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Италијанското знаме на небото и гласот на Павароти за охрабрување на Италијанците

ВИДЕО: Италијанското знаме на небото и гласот на Павароти за охрабрување на Италијанците

Жителите на Италија се во очајна ситуација поради коронавирусот. За да ги охрабрат во овој тежок период, припадниците на италијанското воздухопловство на небото го „испишаа“ нивното знаме додека во позадина свиреше аријата „Nessun Dorma“ во изведба на Павароти.

Погледнете видео од овој момент:

Италијанците, кои се во домашна изолација, на своите балкони и прозорци го поставуваат знамето на Италија.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3907 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.