ВИДЕО: Забавен предлог за брак кој заслужува само „ДА“
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Забавен предлог за брак кој заслужува само „ДА“

ВИДЕО: Забавен предлог за брак кој заслужува само „ДА“

Лијам Купер сними цел музички спот за да ја побара својата сакана за жена. 23-годишниот Австралиец со месеци го снимал видеото кое ѝ го покажал на својата девојка Ејми во кино-сала.

Видеото е преработка на видеозаписот за големиот хит „Rude“ на Magic!, а во него главна улога има и таткото на идната невеста.

За да ја реализира замислата, креативниот дечко морал да одглуми дека заминува на бизнис патување, да позајми Порше од пријател и да ги замоли пријателките на Ејми да ја носат на кафе додека тој снимал во нејзиниот дом. Резултатот е забавен предлог за брак на кој тешко некој би кажал „не“.

На крајот од видеото се појавуваат и членовите на групата Magic! и му честитаат на среќниот пар.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?