ВИДЕО: Дени МекАскил и неговиот екстремен велосипедизам
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Дени МекАскил и неговиот екстремен велосипедизам

ВИДЕО: Дени МекАскил и неговиот екстремен велосипедизам

Кога Дени МекАскил го објави првото свое видео на YouTube, неговиот живот се промени.

Видеото во кое тој прави неверојатни изведби со својот велосипед моментално стана интернет хит. Преку ноќ тој доби 300 000 клика, а до денес видеото наречено „Inspired Bicycles“ е гледано преку 20 милиони пати.

Феноменалниот велосипедист го објави и своето ново видео. Краткиот филм „Way Back Home“, кој е сниман од неговиот пријател Дејв Соверби, го прикажува Дени како прави скокови со својот велосипед победувајќи ги законите на физиката.

Во видеото, патувајќи од Единбург до неговиот роден град, Дени ја користи секоја можност за да го покаже својот талент. Погледнете го.

„Way Back Home“

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18698 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?