ВИДЕО: Делчевчани со гласни аплаузи им се заблагодарија и им дадоа поддршка на медицинските лица во борбата со КОВИД-19
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Делчевчани со гласни аплаузи им се заблагодарија и им дадоа поддршка на медицинските лица во борбата со КОВИД-19

ВИДЕО: Делчевчани со гласни аплаузи им се заблагодарија и им дадоа поддршка на медицинските лица во борбата со КОВИД-19

Во време кога светот се справува со пандемија, многу соседства, па и цели градови, се организираат за да им дадат поддршка на лицата кои од првите редови се борат со новиот коронавирус.

Со песни и аплаузи, многумина им се заблагодаруваат на здравствените работници кои пожртвувано спасуваат животи.

И делчевчани се сплотија за да реализираат таква акција, а видеото покажува многу граѓани кои од своите балкони гласно аплаудираат.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6803 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“