ВИДЕО: Даниел Кајмакоски е новата македонска ѕвезда на „X Factor“
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Даниел Кајмакоски е новата македонска ѕвезда на „X Factor“

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски е новата македонска ѕвезда на „X Factor“

Даниел Кајмакоски, Македонец кој долго време живее во Австрија, самоуверено настапи на сцената на „X Factor Adria“ и не го одминаа громогласни аплаузи.

29-годишниот натпреварувач ги исправи Емина и Кристина на нозе со своја верзија на хитот „Red“.

Даниел успешно ја мина последната аудиција на музичкото шоу. Погледнете го неговиот настап:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?