ВИДЕО: Грижете се со трпение за родителите кога ќе остарат, како што правеа тие кога бевте мали
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Грижете се со трпение за родителите кога ќе остарат, како што правеа тие кога бевте мали

ВИДЕО: Грижете се со трпение за родителите кога ќе остарат, како што правеа тие кога бевте мали

Кога бевте мали, вашите родители се грижеа за вас, ви ја подаруваа целата љубов и внимание на светот. Ве гледаа како за првпат се насмевнувате, се радуваа заедно со вас на првите чекори, ви ги лекуваа раните кога ќе падневте, ви помагаа со домашните задачи и славеа со вас за вашите петки.

Тие беа личностите кои ви го олеснуваа животот и ви даваа до знаење дека некој секогаш ви го чува грбот.

Па, кога ќе остарат, како ќе им вратите?

Видеото создадено од Bright Side има за цел да нè потсети дека можеби еден ден на нашите родители ќе им биде исто толку тешко да извршуваат обични нешта како облекување и одење, како што некогаш ни беше нам. Погледнете го:

Look after your parents!

Posted by Bright Side on четврток, 10 март 2016

Кога бевте мали...

Bright Side

Вашите родители ви помагаа кога ви беше тешко.

Bright Side

Тие ве научија да читате, да пишувате и да го разберете светот.

Bright Side

Па...

Bright Side

Кога ќе остарат...

Bright Side

Едноставните нешта ќе станат тешки за нив.

Bright Side

Ќе им биде тешко да одат, да се облекуваат...

Bright Side

Помагајте им и покажувајте трпение, како што правеа тие за вас.

Bright Side

Грижете се за вашите родители!

Bright Side

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1314 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.