ВИДЕО: Балетанот Сергеј Полунин одушевува со танц на хитот „Take Me to Church“
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Балетанот Сергеј Полунин одушевува со танц на хитот „Take Me to Church“

ВИДЕО: Балетанот Сергеј Полунин одушевува со танц на хитот „Take Me to Church“

Видеото во кое Сергеј Полунин, еден од најдобрите балетани на светот, изведува елегантна кореографија на хитот на Хозиер „Take Me to Church“ ќе ве одушеви.

Во впечатливиот видеозапис, 25-годишниот Украинец со емоции танцува во празна просторија. Прочуениот фотограф Дејвид Лашапел бил ангажиран за да го долови спиритуалниот ефект кој го создаваат сончевите зраци и убавата природа која го опкружува студиото.

Тетовираниот балетан до 2012 беше еден од главните танчари во британскиот Кралски балет.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9683 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.