ВИДЕО: Баба блика од радост кога дознава дека внука ѝ е бремена со тројка
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Баба блика од радост кога дознава дека внука ѝ е бремена со тројка

ВИДЕО: Баба блика од радост кога дознава дека внука ѝ е бремена со тројка

Баба, која не може да ја контролира среќата кога ќе дознае дека нејзината внука носи тројка, ќе ве исполни со позитивни емоции.

Во видеото снимено од идната мајка Мери Патерсон, бабата гледа снимки од ултразвукот, коментирајќи дека бебето е речиси оформено без да обрне внимание на обидите на Мери да ја натера да прочита што пишува на снимките. Откако ќе ѝ кажат дека на снимките пишува „Бебе А“, „Бебе В“ и „Бебе С“, старицата не може да ја скрие возбудата.

Видеото беше објавено на профилот на Facebook на среќната трудница.

~ Grans reaction is AWESoME! She found out she is going to be a Great Gran to more than one baby.

Posted by Mary Cooksey Patterson on понеделник, 4 јануари 2016

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6791 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.