ВИДЕО: Адријана Лима покажува вежби за привлечна фигура
Почетна » Новости » Занимливости » ВИДЕО: Адријана Лима покажува вежби за привлечна фигура

ВИДЕО: Адријана Лима покажува вежби за привлечна фигура

Адријана Лима го одржува своето тело со напорни тренинзи кои вклучуваат боксување и скокање на јаже.

Заедно со тренерот Мајкл Олаџиде, убавиот ангел на Victoria’s Secret покажува дел од вежбите кои стојат зад нејзината привлечна фигура.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18477 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?