ВИВА: Креативна работилница за 8 Март
Почетна » Новости » Занимливости » ВИВА: Креативна работилница за 8 Март

ВИВА: Креативна работилница за 8 Март

Во основното училиште Гоце Делчев беше создадена креативна ВИВА работилница каде децата правеа честитки за 8 Март. И можеби ова немаше да биде вест ако изминатите години не ја заборавевме убавината на добивањето честитка за 8-ми март, наместо подароци.

Креативната ВИВА работилница поттикнува на самостојна изработка на осмо мартовските честитки, со што убавиот гест и честитката добиваат искрени детски чувства и многу поголемо значење. Да не ги заборавиме убавите мали нешта кои носат убави спомени и чувства.

Креативна работилница на Вива Креативна работилница на Вива Креативна работилница на Вива Креативна работилница на Вива Креативна работилница на Вива Креативна работилница на Вива Креативна работилница на Вива

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3906 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.