Вечна љубов: Со букет и силна прегратка ја изненади сопругата за 84-тиот роденден откако биле разделени поради изолација
Почетна » Новости » Занимливости » Вечна љубов: Со букет и силна прегратка ја изненади сопругата за 84-тиот роденден откако биле разделени поради изолација

Вечна љубов: Со букет и силна прегратка ја изненади сопругата за 84-тиот роденден откако биле разделени поради изолација

Беверли и Џери Линдел никогаш не биле разделени толку долго време, колку што сега им наложиле вонредните услови поради пандемијата.

Но, романтичниот сопруг не го пропуштил 84-тиот роденден на својата сакана.

Откако извесен период помина во карантин во дом за стари лица, Џери повторно се врати дома и ја изненади Беверли со букет цвеќе и силна прегратка.

Погледнете го видеото:

Беверли и Џери се во брак 63 години.

Беверли и Џери Линдел

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6802 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“