Веро во Тафталиџе реновиран по светски стандарди
Почетна » Новости » Занимливости » Веро во Тафталиџе реновиран по светски стандарди

Веро во Тафталиџе реновиран по светски стандарди

В петок официјално ќе започне со работа проширениот и реновираниот простор на маркетот Веро во Тафталиџе. На вкупен простор од 2700 метри квадратни, отсега купувачите на едно од своите омилени места за пазарење ќе можат да уживаат во новиот подновен и проширен Веро маркет. Тој сега е подобро организиран, пофункционален, попрегледен и поголем за дополнителни 700 метри.

Новиот простор има за цел купувањето да го направи уште попријатно и полесно за потрошувачите, како и да ги задоволи највисоките светски стандарди.

Веро во Тафталиџе

Просторот за овошје и зеленчук е проширен, месарницата исто така, што особено е на задоволство на сите оние кои специјално во Веро доаѓаат за да купат квалитетно свежо месо, имајќи ги во предвид неговите нутриционистички вредности. Покрај новата месарница, просторот вклучува и нова рибарница, како и францускиот бренд за бели печива Пастел.

Веро во Тафталиџе Веро во Тафталиџе Веро во Тафталиџе Веро во Тафталиџе

Со својот софистициран изглед, реновираното Веро во Тавталиџе ќе биде уште попривлечно и позабавно за целото семејство.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9729 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.