Верверичка напаѓа куче за да го спаси своето бебе
Почетна » Новости » Занимливости » Верверичка напаѓа куче за да го спаси своето бебе

Верверичка напаѓа куче за да го спаси своето бебе

Мајчинската љубов навистина не познава граници. Ова го потврдуваат неколку неверојатни слики, на кои е покажано како мајка верверичка напаѓа куче за да го спаси своето бебе.

Верверичка напаѓа кучеКучето се обидува да си ја задоволи љубопитноста за малото вервериче, кое најверојатно паднало од дрвото. Верверичка напаѓа кучеНо, мајката смета дека однесувањето на кучето не е добронамерно и веднаш преминува во акција за спасување. Храбрата мајка со своите нокти и заби го напаѓа љубопитното куче, додека малото вервериче успева да избега на сигурно. Верверичка напаѓа кучеСемејството повторно е обединето, а кучето збунето стои под дрвото обидувајќи се да сфати што му се случило.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4086 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?