Ведра и природна: Војвотката Кетрин во цветен фустан за посета на хоспис за деца
Почетна » Новости » Занимливости » Ведра и природна: Војвотката Кетрин во цветен фустан за посета на хоспис за деца

Ведра и природна: Војвотката Кетрин во цветен фустан за посета на хоспис за деца

Војвотката Кетрин им се враќа на кралските должности со средби „лице в лице“, што досега не беше можно поради пандемијата со коронавирусот.

Војвотката Кетрин

Славната припадничка на британското кралско семејство посети хоспис за деца во Норфолк, каде се сретна со семејства на болни дечиња и помогна во уредувањето на градината.

Со широка насмевка, војвотката од Кембриџ ширеше ведрина во установата за палијативна нега.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

За посетата, таа избра цветен фустан од Faithfull the Brand и светли еспадрили. Без да се грижи дали ќе се извалка, таа помагаше во засадувањето на лаванда и јаготки.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кетрин се дружеше и со 6-годишниот Сони Сондерс, на кого му бил дијагностициран агресивен тумор на мозокот непосредно по 6-тиот роденден, како и со неговото најблиско семејство.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3748 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.