Бугарка патува низ светот со ќеркичката и сопругот, ги документира заедничките авантури на Instagram
Почетна » Новости » Занимливости » Бугарка патува низ светот со ќеркичката и сопругот, ги документира заедничките авантури на Instagram

Бугарка патува низ светот со ќеркичката и сопругот, ги документира заедничките авантури на Instagram

Деница Стојанова ќе ви ја разбуди желбата за авантури со своите Instagram фотографии.

28-годишната Бугарка, која во моментов е бремена со второто дете, често патува низ светот со ќерката Миа и сопругот Михаил. Заедничките авантури, таа ги документира на популарната социјална мрежа каде ја следат повеќе од 11 илјади фанови.

Деница и 5-годишната Миа честопати ја координираат својата облека.

Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова

Стојанова во 2011 година беше прогласена за прва придружничка на „Мис Бугарија“. Токму тој натпревар за убавина, ја спои со сегашниот сопруг Михаил Александров, кој во моментов игра за ФК Арсенал Тула и за фудбалската репрезентација на Бугарија.

„Се запознавме на чуден начин за мене. Бев на припреми со екипата и седнав на кафе за да се видам со еден пријател. Во кафулето имаше телевизори и на нив течеше натпреварот ‘Мис Бугарија’, во кој учествуваше Дени. Се загледав и реков наглас ‘Колку убава девојка’. Мојот пријател погледна во екранот и ми рече дека се познаваат. Ги побарав нејзините координати и понатаму сè помина брзо и неосетно. Така што, за мене тоа беше љубов на прв поглед“ – рекол Михаил пред неколку години.

Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова Деница Стојанова

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8105 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.