Бремената војвотка Меган во елегантен син фустан во Мелбурн со принцот Хари
Почетна » Новости » Занимливости » Бремената војвотка Меган во елегантен син фустан во Мелбурн со принцот Хари

Бремената војвотка Меган во елегантен син фустан во Мелбурн со принцот Хари

Меган Маркл продолжува да одушевува со својот стил за време на официјалната турнеја со принцот Хари низ Австралија. За посетата на Мелбурн, 37-годишната војвотка, која е бремена со првото дете, избра сина креација од австралискиот дизајнер Дион Ли.

Својот стилски избор, таа го надополни со салонки од Маноло Бланик во иста нијанса.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Парот се сретна со гувернерката Линда Десау.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Во својот стајлинг, Меган вклучи и чантичка Гучи и палтото од Мартин Грант кое го носеше и за време на првото јавно појавување во Сиднеј.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

За посетата на плажа, шармантната војвотка се пресоблече во црн фустан од Club Monaco и црни балетанки.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.