Бремената војвотка Кетрин насмеана покрај принцот Вилијам на црковна служба за Велигден
Почетна » Новости » Занимливости » Бремената војвотка Кетрин насмеана покрај принцот Вилијам на црковна служба за Велигден

Бремената војвотка Кетрин насмеана покрај принцот Вилијам на црковна служба за Велигден

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на неделна црковна служба заедно со кралицата Елизабета по повод Велигден.

36-годишната војвотка, која е во последниот месец од третата бременост, изгледаше елегантно во темно палто од Кетрин Вокер и соодветна шапка.

Во својот стајлинг, Кетрин додаде обувки и чантичка во крем нијанса.

Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам

Во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, кралицата Елизабета се појави во пролетна комбинација.

Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам Кетрин и Вилијам

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5589 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?