Бремената војвотка Кетрин елегантна во зелено палто за Денот на Св. Патрик
Почетна » Новости » Занимливости » Бремената војвотка Кетрин елегантна во зелено палто за Денот на Св. Патрик

Бремената војвотка Кетрин елегантна во зелено палто за Денот на Св. Патрик

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам не ја пропуштија традиционалната парада на ирската гарда по повод Денот на Св. Патрик.

36-годишната војвотка го сокри трудничкото стомаче под елегантно зелено палто од Кетрин Вокер. Во својот стилски избор Кетрин додаде соодветна шапка од дизајнерката Џина Фостер.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

За време на церемонијата, сопругата на британскиот принц им врачи на војниците детелина, што е традиција која започнала уште во 1901 година.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Вилијам и Кетрин следниот месец ќе го добијат своето трето дете.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1811 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.