Бред Пит и Крис Хемсворт, Џесика Алба и Анџелина Џоли: Артист создава нереални лица „спојувајќи“ славни личности
Почетна » Новости » Занимливости » Бред Пит и Крис Хемсворт, Џесика Алба и Анџелина Џоли: Артист создава нереални лица „спојувајќи“ славни личности

Бред Пит и Крис Хемсворт, Џесика Алба и Анџелина Џоли: Артист создава нереални лица „спојувајќи“ славни личности

Веќе неколку години, артистот Бенџамин ги забавува своите следбеници на Instagram со интересна содржина. Креативниот Французин, кој стои зад профилот Morphy_me, создава нереални лица користејќи Фотошоп.

Тој вешто и умешно спојува фотографии од две славни личности со слични црти, а резултатот секогаш е нов атрактивен „портрет“.

Крис Хемсворт + Бред Пит

Нереално лице

Џесика Алба + Анџелина Џоли

Нереално лице

Леонардо Дикприо + Џек Николсон

Нереално лице

Кијану Ривс + Адам Драјвер

Нереално лице

Лили Колинс + Одри Хепберн

Нереално лице

Ема Стоун + Ања Тејлор-Џој

Нереално лице

Лејди Гага + Аријана Гранде

Нереално лице

Ема Робертс + Џулија Робертс

Нереално лице

Бијонсе + Зендаја

Нереално лице

Лили Колинс + Елизабет Тејлор

Нереално лице

Ен Хетавеј + Натали Портман

Нереално лице

Шарлиз Терон + Ања Тејлор-Џој

Нереално лице

Алесандра Амбросио + Изабел Голарт

Нереално лице

Кристијан Бејл + Тимоти Шаламе

Нереално лице

Ема Вотсон + Фелисити Џонс

Нереално лице

Винона Рајдер + Натали Портман

Нереално лице

Ијан Сомерхалдер + Крис Пајн

Нереално лице

Винона Рајдер + Мили Боби Браун

Нереално лице

Џим Кери + Вил Фарел

Нереално лице

Килијан Марфи + Бенедикт Камбербач

Нереално лице

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10486 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.