Брачен пар во карантинот трансформираше комбе во удобен дом со кој ќе патува низ светот
Почетна » Новости » Занимливости » Брачен пар во карантинот трансформираше комбе во удобен дом со кој ќе патува низ светот

Брачен пар во карантинот трансформираше комбе во удобен дом со кој ќе патува низ светот

Чејс и Маријахозе се вистински авантуристи. Парот од Нешвил три години живееше во училиштен автобус, но за време на карантинот, купи комбе кое го претвори во прекрасен дом со кој ќе патува низ светот.

29-годишното момче и 26-годишната девојка го трансформираа празното комбе во удобно место за живеење. Тие патуваат заедно со нивните две кучиња.

Чејс и Маријахозе дом

„На YouTube гледавме видеа од луѓе кои ги пренаменуваат автобусите и комбињата. Татко ми ни ги покажа првите видеа бидејќи знаеше дека ни се допаѓа идејата да живееме во мал простор. Претходно живеевме во куќа од 185 m2 и имавме опремени соби кои никогаш не ги користевме. Тоа ни беше непотребно“ – изјавил Чејс.

Чејс и Маријахозе дом Чејс и Маријахозе дом
Чејс и Маријахозе дом Чејс и Маријахозе дом Чејс и Маријахозе дом Чејс и Маријахозе дом Чејс и Маријахозе дом

Видео од трансформирањето на комбето:

Чејс и Маријахозе се венчаа на почетокот од пандемијата.

Погледнете и фотографии од автобусот кој претходно беше нивни подвижен дом:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11502 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.