Браво! 4-годишно момче од Скопје за првпат ја скрати косата и ја донираше плетенката за деца болни од рак
Почетна » Новости » Занимливости » Браво! 4-годишно момче од Скопје за првпат ја скрати косата и ја донираше плетенката за деца болни од рак

Браво! 4-годишно момче од Скопје за првпат ја скрати косата и ја донираше плетенката за деца болни од рак

Мало детенце со големо срце. Слаткиот Дарин од Скопје направи добро дело кое може да промени нечиј живот.

Имено, 4-годишното момче за првпат ја скрати својата коса и плетенката ја донираше за изработка на перики за деца болни од рак.

Неговиот татко Александар Донев сподели фотографии на Instagram од моментите на кратењето на косата.

„Дарин реши да се шиша за прв пат од кога е роден и ја донира косата за изработка на перики за деца болни од рак“ – напиша тој во описот.

Дарин Дарин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.