Божиќниот портрет на војвотката Кетрин и принцот Вилијам со преслатките дечиња
Почетна » Новости » Занимливости » Божиќниот портрет на војвотката Кетрин и принцот Вилијам со преслатките дечиња

Божиќниот портрет на војвотката Кетрин и принцот Вилијам со преслатките дечиња

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам го објавија својот семеен портрет направен по повод божиќните и новогодишните празници.

Кралскиот пар, кој моментално го очекува третото дете, позира со преслатките Џорџ и Шарлот. Целото семејство е облечено во складни сини комбинации.

Кралско семејство

Принцот Џорџ има четири години, додека малата принцеза Шарлот во мај наполни две години.

Кралско семејство

Принцот Вилијам, Џорџ и Шарлот беа облечени во речиси исти аутфити за време на официјалната посета на Полска во јули оваа година.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.