Божиќниот портрет на војвотката Кетрин и принцот Вилијам со преслатките дечиња
Почетна » Новости » Занимливости » Божиќниот портрет на војвотката Кетрин и принцот Вилијам со преслатките дечиња

Божиќниот портрет на војвотката Кетрин и принцот Вилијам со преслатките дечиња

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам го објавија својот семеен портрет направен по повод божиќните и новогодишните празници.

Кралскиот пар, кој моментално го очекува третото дете, позира со преслатките Џорџ и Шарлот. Целото семејство е облечено во складни сини комбинации.

Кралско семејство

Принцот Џорџ има четири години, додека малата принцеза Шарлот во мај наполни две години.

Кралско семејство

Принцот Вилијам, Џорџ и Шарлот беа облечени во речиси исти аутфити за време на официјалната посета на Полска во јули оваа година.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам со децата

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.